Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri

Go down 
+13
Luka
xena
love my aron
maca1
Backy
Ara
call_me
horsy
Anne
TiGor
babuchi-saba
ivkica
Dichy
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyuto lis 16, 2007 5:46 pm

koje pomoćne stavi koristite tijekom jahanja....
što vam je najbolje
Ja sam probala jahanje samo sa bičom i jedanput sa mamuzama.. i mislim da su mamuze bolje.. jer im daš samo malo jače lista i to je to.. Što je vama bolje?
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
ivkica

ivkica


Broj postova : 37
Age : 29
Registration date : 08.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyuto lis 16, 2007 6:14 pm

ja recimo ne koristim ništa...jer lako je meni s tim i kaj kad dođem na nekog konja bez korbača ili ičega,i kak da ja njega uspijem pokrenut ak je konj...mislim ono da mu se neda...a ovak jašim i mogu svakog konja pokrenut,jer sam tak naučena,ali nekad znam jahat s korbačem,al meni to smeta i ide mi na živce mjenjat ga iz ruke u ruku...
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyuto lis 16, 2007 6:33 pm

ja bic imam uvijek, skoro osim za teren. mamuze, ne uvijek, ne volim bas jahat s njima jer onda imam osjećaj da ga cjelo vrijeme bockam. jer kad ga stavljam u naslon onda ne davam dosta lista, pa mi ide u naslon samo zbog mamuza, a to nije dobro jer treba i listove. pa ako konj ide, radije se malo pomucim i jasem bez, i kad mi ide u naslon znam da sam se mucila s listovima i sjedistem.

ali kad treba jahat lijene konjeke, uvijek mi ih stavi trener.. i kad treniramo dresuru..onda ti trebaju.

za turnir sam uvijek do sada imala. ipak se sigurnije osjećam, kad imas tremu i sve, pa s mamuzama mozes spasit situaciju u zadnji cas!! :)
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub lis 27, 2007 10:59 pm

Nosim korbach ali ga rijetko koristim
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyned lis 28, 2007 5:04 pm

Ja koristim mamuze u zadnje vrijeme ali samo kada idem sama na teren jer je malo kriticno dok se udaljim kilometar od kuce,Indiana bas ne voli ic sam
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyned lis 28, 2007 9:22 pm

ma ja u zadnje vrijeme ne koristim ništa.. jer smo najviše na terenu.. pa ... Ali ako koristim onda koristim bič, ali to je rijetko.... :D
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
horsy

horsy


Broj postova : 271
Age : 31
Location : Istra
Registration date : 01.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyned lis 28, 2007 10:26 pm

nisam odavno niš koristila........

ali kad da koristim korbač
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysri lis 31, 2007 2:43 pm

bic.

ali nije ga potrebno koristiti u klasicnom smislu da lupim konja njime, nego samo malo odpustim dizginu u ruci gdje je bic.
[Vrh] Go down
Ara

Ara


Broj postova : 166
Age : 30
Location : Rijeka u srcu : )
Registration date : 15.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub stu 10, 2007 4:29 pm

ja sam jednom koristila bič jer me jedan čovjek NATJERAO :fijufic: ( al sam ga bacila na pol puta ) , a inače nisam baš za to... nek to koristi onaj tko zna što radi :) !!
[Vrh] Go down
Backy

Backy


Broj postova : 279
Age : 29
Location : In heaven... :)
Registration date : 24.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub stu 10, 2007 6:21 pm

Ja uglavnom jašim Backya, Arapa il Clintona, a za njih ne treba korbač. Al imamo par konja koje bez korbača ne možemo potjerat u kas....nije da mi tučemo konje, samo ih malo pecnemo po sapima da krenu.... :heart:
[Vrh] Go down
http://ponies.blog.hr
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub stu 17, 2007 2:57 pm

ja sam danas jahala dichy.. i bila je neka lijena... uzela sam jednu šibicu (kao bič) i ona je poludjela..to je dokaz da diči mrzi bič!
ko zna zašto?Ko zna šta su joj tamosve radili da tako mrzi bič!? Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 317990
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
maca1

maca1


Broj postova : 57
Registration date : 31.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub stu 17, 2007 6:46 pm

to je pimjer moje kobile ona ga se boji ali ga kad skačem imam za svaki sličaj da stane da je mogu pecnit i da skoči kak treba bez stajanja.
mamuze ne koristim jer je osjetljiva na list i ovako
[Vrh] Go down
love my aron

love my aron


Broj postova : 122
Location : Rijeka - Kostrena
Registration date : 31.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyned stu 18, 2007 12:07 pm

Ja uvijek nosim bić sa sobom makar jahao u manježu ili na terenu.....Ali ga rjetko koristim a i kada ga koristim ne lupim ko sivonja nego samo malo ga taknem po guzici i odma krene...A odma krene jer ovi prije nego što smo ga mi kupili su ga počeli jašti pa su g a jako tukli.....Ubiti mi smo njega ujahali ali oni kreteni koji su ga tukli su ga tek poćeli jašiti....... :jiha: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 443791 A mamuzae ne koristim jer mi se čini da to jako boli konja....A moj tata je negdje na netu čitao da su konje znali i probit s mamuzama...Kada bi se ljudi naživcirali onda bi jako opalili i konju bi probili kožu i meso...... Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 832860 Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 832860
[Vrh] Go down
horsy

horsy


Broj postova : 271
Age : 31
Location : Istra
Registration date : 01.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysri stu 21, 2007 10:01 pm

odvratno

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 639999
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysri stu 21, 2007 10:33 pm

Mamuze se nikada ne koriste kako kazna , nego samo za naglašavanje nožnih komandi! Tj. pojačavanje lista...
[Vrh] Go down
maca1

maca1


Broj postova : 57
Registration date : 31.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyčet stu 22, 2007 12:38 am

da to sam i ja čitala negdje da to znaju ljudi radit konjima -užas...
to je za moj pojam jadno... bezobrazan odnos prema konjima... :x :x
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyčet stu 22, 2007 4:35 pm

da.. mislim ko da su konji neživa bica i da se sa njima može radit bilo šta!
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptyčet stu 22, 2007 7:39 pm

Dovoljno je da vide kako drzis korbach i
[Vrh] Go down
love my aron

love my aron


Broj postova : 122
Location : Rijeka - Kostrena
Registration date : 31.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptypet stu 23, 2007 5:32 pm

točno tako tigore. a oni koji "buše konje" ja mioslim da ih treba "OBJESIT" i izmlatit Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 443791
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptypet stu 23, 2007 6:50 pm

Mislim da bi te trebalo diskretno provozati u gerpeku :king:
[Vrh] Go down
xena




Broj postova : 24
Registration date : 08.12.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub pro 08, 2007 8:08 pm

babuchi-saba je napisao/la:
kad imas tremu i sve, pa s mamuzama mozes spasit situaciju u zadnji cas!! :)

a kako to, molim te lijepo?!? :scratch:
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub pro 08, 2007 9:25 pm

xena je napisao/la:
babuchi-saba je napisao/la:
kad imas tremu i sve, pa s mamuzama mozes spasit situaciju u zadnji cas!! :)

a kako to, molim te lijepo?!? :scratch:

Nauci se jahat pa ces znat...
[Vrh] Go down
xena




Broj postova : 24
Registration date : 08.12.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub pro 08, 2007 9:26 pm

mislim da mi treba smjalić koji se križa
[Vrh] Go down
Luka




Broj postova : 27
Age : 37
Location : Karlovac
Registration date : 04.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub pro 08, 2007 9:35 pm

daj odjebi s interneta,dosadna si više i bogu i narodu Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 317990
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Emptysub pro 08, 2007 9:36 pm

Da,mala pobrala buš bann sa svih mogučih foruma ! Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri 124914
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty
PostajNaslov: Re: Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri   Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri Empty

[Vrh] Go down
 
Bič, korbač, mamuze i sl. pomoćne stavri
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» mamuze

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Sve o konjima :: Oprema za konje i jahače-
Forum(o)Bir: