Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Neka osnovna oprema za konja

Go down 
+3
Nina
Dichy
babuchi-saba
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptypon lis 01, 2007 10:55 pm

Za konja bi bilo dobro da se ima jedan ljepi ular ;) , povodac, dobro sedlo koje prista konju, uzdu( prekonosni, podbrdni... i sve sta ide), podsedlica, i jos jedna podsedlica, gel ili nesto, spuzva. uglavnom da je konjicu ljepo mekano i da ga ne zulja. :D
onda, stitnici( prednji, zadnji) ako je potrebno martingal, pomocne kod lonziranja... ma ima toga.

ali ovo bi bila neka osnovna.... ;)
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptypon lis 01, 2007 10:57 pm

I još nešto što je važno pristajući kolan (da mu nije velik ili mali)
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Nina

Nina


Broj postova : 21
Age : 30
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyuto lis 02, 2007 7:13 pm

e da...kolan.... nama je jedna kobila haflingerica jako naglo smrsavila jer se oždrijebila i kolan(od west. sedla) joj je posao preveliki sad na nju mozemo stavljat samo engl. sedlo
[Vrh] Go down
Nina

Nina


Broj postova : 21
Age : 30
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyned lis 07, 2007 2:26 pm

podsedlica ti netreba ak imaš western sedlo, onda ti treba dobra deka
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyned lis 07, 2007 2:54 pm

da western sedlo ne treba, al sa ebglesko sedlo treba jedna tanka i jedna debela.. a može to biti i filc ili gel.. filc i gel su praktičniji jer ih lako staviš "u sedlo"
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Nina

Nina


Broj postova : 21
Age : 30
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyuto lis 09, 2007 7:42 pm

sta ti stavis gel na konja bez podsedlice... :suspect:
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyuto lis 09, 2007 9:08 pm

ne Neka osnovna oprema za konja 832860 ma šta smo ludi...
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
horsy

horsy


Broj postova : 271
Age : 31
Location : Istra
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyčet lis 11, 2007 6:03 pm

Pomoćne uzde su jako dobre kada konj treba držati glavu u naslonu!
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyčet lis 11, 2007 6:27 pm

horsy je napisao/la:
Pomoćne uzde su jako dobre kada konj treba držati glavu u naslonu!

G R E Š K A!!!!!!!!!!


Dobre jesu da se konja uči da drzi glavu u naslonu,ali vecina losih jahaca koja jasi s tim unistava konja, jer samo nategne glavu za dole, bez nis radit!!

Pročitajte ovo jako dobro:

Izvezice su pomoćna oprema koja konja uči da drzi glavu prema dolje, u položaju u kojem prihvaća žvalu bez otpora.
Izvezice pomažu jahaču da snagom ruku, preko žvale, postavi glavu konja u željeni položaj i upotrebljavaju se samo kod jahanja. Jahač drzi izvezice u ruci s osjećajem kao da konj ima dvostruku žvalu u ustima. Izvezice se upotrebljavaju kada se konj loše ponaša (baca se , rita..) i trener bi trebao upozoriti jahaca na to da prestane upotrebljavati kada takvo ponašanje prestane. Neki ih treneri upotrebljavaju kako bi naučili konja da uspostavi dobar kontakt sa žvalom i spusti glavu, što je posebno dobro primjeniti kod 'pulera', kako bi postali ugodniji za jahanje.

S druge strane, izvezice često pogrešno upotrebljavaju jahači i treneri koji žele brze rezultate, pa jahač vuče glavu konja kako bi je postavio u pravilan položaj, a konj pritom uopće dobro ne prihvaća žvalu. Ako se izvezice dugo pogrešno koriste, posebice ako je konj prezategnut i ako ne ide dovoljno aktivno naprijed, usta mu posatju tvrda i počinje 'visiti' jahaču na rukama. To konj može prouzrokovati straše bolove u leđima, zbog položaja glave postignutog silom i bez aktiviranja stražnjeg dijela trupa. Stoga bi izvezice trebale biti posljednji izbor pri ispravljanju loših navika konja, a upotrebljavati ih mogu samo iskusni jahači.

Ovo gore je prepisano iz 'KONJI' , da nebite mislila da vam ja nesto tu palamudim.

Moj trener trenira svoju mladu kobilu s izvezicama neki put, i stvarno vidim razliku (imala sam prilike ucit 3 mj stalno) kada jase netko ko je profesinalac i netko ko nezna, i grozno mi je kada vidim da netko ko nema pojma s tim jase konja i muči ga i upropaštava ga!! Neka osnovna oprema za konja 639999 Neka osnovna oprema za konja 860318
Katastrofa. Jasno se vide razlike između onoga koji zna s tim i onim koji ne. Ja sam imala prilike vidjeti oba slučaja!

Kada jasete s tim, i pogotovo mladog konja, jedan od dokaza je gusta bijela pjena na ustima konja koja dokazuje da je jahaceva ruka mirna i da se pravilno radi, a ocit primjer krivog je kada je konj preko naslona i ne ide napred, te juri kada mu izvadite izvezice!

Evo, samo sam htjela ispravit... :D
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyčet lis 11, 2007 9:34 pm

mi jašemo neke konje sa time i odmah sami sputste glavu (jer su naučeni) i ne puštaju pjenu.. tako da netreba značit da je to samo loše ima tu i nečega dobrog!! ;)
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptypet lis 12, 2007 3:32 pm

Procitaj jos jedamput...

kada nema pjene nije dobro, znaci da se ne radi pravilno s rukama i nogama.. nego je prisilno postignut naslon.

općenito , i kad se ne jase s izvezicama, kada je konj u naslonu, treba bit barem malo pjene na ustima sta znaci da je to pravilan naslon i da je jahaceva ruka mirna.

Na svim slikama kod dresurca i preponasa konji imaju pjene na ustima, pogotovo na dresuri..
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptysub lis 13, 2007 3:47 pm

ma neznam.. nama konj odmah odamh stavi glavu u naslon bez prislinog rada... Tako da milsim da to baš i nema veze jer taj konj je naučen na to.. i stvarno sama stavi glavu u naslon... Tako da..
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptysub lis 13, 2007 9:53 pm

konj treba dat naslon i bez izvezica...

da se dobije neslon koriste se noge , sjediste, ruke.

kad konj ima pjenu na ustima, znaci da je pravilno dobiven naslon!

konj mora ic napred i s izvezicama, tempo. a ne da pada na prednji trup jer je preko naslona , i da nema aktivnosti stražnjeg trupa..
[Vrh] Go down
horsy

horsy


Broj postova : 271
Age : 31
Location : Istra
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyned lis 14, 2007 2:41 pm

znam pročitala sam da kad konju dolazi pjena na usta
da je dobro ali... Neka osnovna oprema za konja 317990 Neka osnovna oprema za konja 317990
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyned lis 14, 2007 4:38 pm

sta ali..?? Neka osnovna oprema za konja 507798

ma..neznam.kako vi uopce jasete s tim, kakvog konja, i dali ste iskusni jahaci.. tako da necu nis govorit.

ja znam da je ovo sta sam napisala pravilno i da se tako radi, i mislila sam opcenito!! ne na pojedince...
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptypon lis 15, 2007 11:01 am

ok... razumijemo...
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Gost
Gost




Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptysri lis 24, 2007 11:25 pm

molim...wtf??
kakva pjena-znak dobrog jahanja...aa!?!?

pa moj trener kad jasi konja, a on je blago rečeno profesionalac konju ne ide pjena na usta..a kad neki početnik jaši nekog drugog konja ide mu pjena..to je samo od konja do konja..
nema to veze nikakve!!!
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyčet lis 25, 2007 3:11 pm

sweet :) je napisao/la:
molim...wtf??
kakva pjena-znak dobrog jahanja...aa!?!?

pa moj trener kad jasi konja, a on je blago rečeno profesionalac konju ne ide pjena na usta..a kad neki početnik jaši nekog drugog konja ide mu pjena..to je samo od konja do konja..
nema to veze nikakve!!!


Moj trener nije 'blago receno profesionalac', Neka osnovna oprema za konja 317990 nego je stvarno profesionalac i bavi se time 35 godina. Tako da..

Draga, dosta ti je da samo malo pogledas po nekim casopisima i vidis da svi konji imaju barem malo pjene na ustima, kod dresure pogotovo.. kad se jase sa duplom uzdom ili pelhamom. I na preponama isto, pogotovo kod visih parkura. Jer ti treba vise dresure.

Pjena je znak da se radi s rukama, tj. "mjesas konja". I uvijek kad se dobije naslon, ako nema pjene, znaci da nije mirna ruka. !!! Neka osnovna oprema za konja 198181 :x Naravno ovisi od konja do konja isto, neki imaju dobiju malo vise neki manje.

Svi konji kad ih jase moj trener dobiju pjenu, neki vise neki manje.. ali je uvijek ima!!

Imas u 12. br Konja super slike kod dresure i kod prepona slikaaa pa si pogledaj!! Jedna slika je i kod priloga o štulnama.
[Vrh] Go down
Lotus




Broj postova : 71
Registration date : 26.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyuto lis 30, 2007 6:32 pm

govorila sam sa trenerom o tome kaže da ako nije dobar jahač da se konja može samo još više pokvarit i da ako ne radite dobro da konj može lako bacit dolje bolje popričajte sa trenericom ali ako vam je ona to dala znači da ste uspiješni :flower:
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyuto lis 30, 2007 7:53 pm

ovako, pjena na ustima konja je ok, ali zapjenjeni konj, kojem slina prsti na sve strane nije ok.

znaci, blago ovlazena konjska usta je druga stvar od konja kojem slina prsti na sve strane.

http://www.sustainabledressage.com/rollkur/why_not.php

evo pa citajte i ucite engleski !
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyuto lis 30, 2007 10:10 pm

call_me je napisao/la:
ovako, pjena na ustima konja je ok, ali zapjenjeni konj, kojem slina prsti na sve strane nije ok.

znaci, blago ovlazena konjska usta je druga stvar od konja kojem slina prsti na sve strane.

http://www.sustainabledressage.com/rollkur/why_not.php

evo pa citajte i ucite engleski !

napokon se netko slozio s mojom tvrdnjom, eh...
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptyčet stu 01, 2007 10:50 pm

Neki konji imaju osjetljiva usta...mozda je zobog toga.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptysri sij 02, 2008 5:05 pm

babuchi-saba je napisao/la:
Procitaj jos jedamput...

kada nema pjene nije dobro, znaci da se ne radi pravilno s rukama i nogama.. nego je prisilno postignut naslon.

općenito , i kad se ne jase s izvezicama, kada je konj u naslonu, treba bit barem malo pjene na ustima sta znaci da je to pravilan naslon i da je jahaceva ruka mirna.

Na svim slikama kod dresurca i preponasa konji imaju pjene na ustima, pogotovo na dresuri..
kod nas konji stalo imaj upjenu
pogotovo kada su na lonzi :flower:
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptysri sij 02, 2008 8:08 pm

Jahacica je napisao/la:
babuchi-saba je napisao/la:
Procitaj jos jedamput...

kada nema pjene nije dobro, znaci da se ne radi pravilno s rukama i nogama.. nego je prisilno postignut naslon.

općenito , i kad se ne jase s izvezicama, kada je konj u naslonu, treba bit barem malo pjene na ustima sta znaci da je to pravilan naslon i da je jahaceva ruka mirna.

Na svim slikama kod dresurca i preponasa konji imaju pjene na ustima, pogotovo na dresuri..
kod nas konji stalo imaj upjenu
pogotovo kada su na lonzi :flower:

Pa naravno, kada imaju izvezice pogotovo! Jer im žvala radi, i prikupljeni su! Kod jahanja također, kada se prikuplja uvijek je malo zapjenjeno! Svi koji znaju nesto vise o jahanju , ce se samnom složiti!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Emptysri sij 02, 2008 8:18 pm

nasi konji jaako se pjene
pogotovo haflingerka i opal
poli ne toliko
najvise ''slini'' fiora(posavac)
ma svi nam se pjene
[Vrh] Go down
Sponsored content





Neka osnovna oprema za konja Empty
PostajNaslov: Re: Neka osnovna oprema za konja   Neka osnovna oprema za konja Empty

[Vrh] Go down
 
Neka osnovna oprema za konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pomocna oprema za endurance
» Pranje konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Sve o konjima :: Oprema za konje i jahače-
Forum(o)Bir: