Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Rollkur

Go down 
+2
Backy
Dichy
6 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Rollkur - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rollkur   Rollkur - Page 2 Emptysri stu 07, 2007 4:56 pm

ankyandbonfire je napisao/la:
babuchi-saba je napisao/la:


Kako može nekom profi jahaču konj može bježat od žvale? (neznam dali sam se dobro izrazila, ali znam na sta mislis Rollkur - Page 2 599277 )

Vidim da jaše sa dvostrukom žvalom.. sigurno je neka viša dresura!
Jer koliko ja znam konj bježi od žvale i ne prihvaća je zbog grubih ruku, ne upotrebljavanja sjedista... itd..... ili?


Prvo uzmes lepo 14. broj "Konja" i procitas tekst o koriscenju duple uzde. To sto ju je neko stavio ne znaci da ume i da je koristi, bilo da je rec o profesionalnom jahacu, bilo da se radi o jahacu amateru.



Kad sam to pisala nisam imala jos 14. br "Konji". Dobila sam ga jucer, i procitala sam!


Isto vazi i za bezanje od zvale. Kontakt i pravilna pozicija temena i cela konja u vertikali je pitanje osecajaja jahaca i sposobnosti samonosivosti konja, kao i stepena njegove utreniranosti. To sto neko jase visoku dresuru ne znaci da konj ne moze da mu ode iza naslona.

Sta znaci sposobnost samonosivosti konja..?

I zanima , po tvome mišljenju , na koji način je rollkur potreban ili korisan konju?
[Vrh] Go down
ankyandbonfire

ankyandbonfire


Broj postova : 19
Location : Olimpijske igre
Registration date : 05.10.2007

Rollkur - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rollkur   Rollkur - Page 2 Emptysri stu 07, 2007 5:05 pm

Moje licno misljenje je da je rollkur maltretiranje konja i to ne toliko u fizickom smislu koliko u psihickom i smatram ga lomljenjem volje konja. Iako zahteva i dosta fizickog napora, konj koji je u dobroj kondiciji i zdrav fizicki moze da podnese tonus misica izazvan pozicijom rollkur. Problem nastaje kada rollkur koriste jahaci koji ne znaju da ga koriste i kada u njegovom koriscenju pretreraju. Ja ga licno ne koristim niti cu.

Samonosivost je sposobnost konja da sam sebe nosi (kao i sto joj ime kaze :D )- znaci da se zadnjim nogama odbacuje od zemlje, da tako stvoreni impuls i kretnju prenese preko opustenih ledja u prihvatajuci kontakt jahaca. Znaci nema padanja na prednji trup, nego je tezina konja na njegovim zadnjim nogama i konj ne trazi oslonac tokom kretnje u svom jahacu i ne gubi balans.
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Rollkur - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rollkur   Rollkur - Page 2 Emptysri stu 07, 2007 5:15 pm

ankyandbonfire je napisao/la:
Moje licno misljenje je da je rollkur maltretiranje konja i to ne toliko u fizickom smislu koliko u psihickom i smatram ga lomljenjem volje konja. Iako zahteva i dosta fizickog napora, konj koji je u dobroj kondiciji i zdrav fizicki moze da podnese tonus misica izazvan pozicijom rollkur. Problem nastaje kada rollkur koriste jahaci koji ne znaju da ga koriste i kada u njegovom koriscenju pretreraju. Ja ga licno ne koristim niti cu.

Samonosivost je sposobnost konja da sam sebe nosi (kao i sto joj ime kaze :D )- znaci da se zadnjim nogama odbacuje od zemlje, da tako stvoreni impuls i kretnju prenese preko opustenih ledja u prihvatajuci kontakt jahaca. Znaci nema padanja na prednji trup, nego je tezina konja na njegovim zadnjim nogama i konj ne trazi oslonac tokom kretnje u svom jahacu i ne gubi balans.

tj. da je "motor" u stražnjim nogama? :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rollkur - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rollkur   Rollkur - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Rollkur
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Konji u sportu :: Dresurno jahanje-
Forum(o)Bir: