Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kako pripremiti konja za endurance?

Go down 
+3
pixie
Anne
Dichy
7 posters
Autor/icaPoruka
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyuto lis 02, 2007 4:36 pm

Zanima me kako vi pripremate konja za malo duže endurance, koji je vaš program, i kako znate da li može vaš konj to izdržati?
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyned lis 07, 2007 4:25 pm

Zapoceti trening 60 dana prije utrke dovoljno je da vase sudjelovanje bude uspjesno.Pod tim se smatra da ste u stanju zavrsiti utrku bez povreda i iscrpljivanja.
Jasite svog konja tri do pet puta tjedno.Jasite li pet puza na tjedan tempo mora biti laksi,ali jasite li manje od tri puta tjedno, to vise nije trening.Duzina jahanja postepeno se produzuje.Jasite na terenu koji ima razlicite konfiguracije.Tijekom treninga mjerite otkucaje srca.JEDAN OD SAVJETA JE,DA I TIJEKOM KONDICIJSKIH TRENINGA KORISTITE ZDRAV RAZUM I NE FORSIRATE KONJA BEZ POTREBE Kako pripremiti konja za endurance? 198181
U 60 dana pripreme morate barem jednom odjahati i udaljenost od 45 km.Tako cete spoznati mozete li i kako izdrzati ovo jahanje.Trening mora pratiti i odgovarajuca ishrana.Sijeno,zob i voda nisu dovoljni,u prehranu treba dodati vitamine i elektrolite.

Evo ukratko o pripremi iz casopisa Konjska snaga
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
pixie




Broj postova : 5
Registration date : 08.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon lis 08, 2007 11:22 pm

Bojim se da je 60 dana puno premalo za spremiti konja za endurance od 45 km. Totalna dezinformacija...zato toliko konja i nastrada što ih ljudi spremaju tako kratko za tako velike napore...ako se ne razumijete u trening nemojte pisati takve gluposti jer ne radite dobro konjima... Kako pripremiti konja za endurance? 860318
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyuto lis 09, 2007 6:35 pm

Ovu dezinformaciju su pisali ljudi koji valjda znaju nesto o konjima i endurancu ja njihova imena necu spominjat iz postovanja prema njima.Ja svoje misljenje nisam iznijela mada se to trazi.Sto se tice 60 dana treninga,treba uzet u obzir sa kojom pasminom konja se radi,jer nije isto pripremate li holsteina ili arapa,koliko je konj prije zapocetok treninga jahan i kolko je radio.Konj koji je aktivan kroz cijelu godinu i koji ima dobar tempo rada nece zahtijevat npr. sestomjesecni trening da bi zavrsio utrku bez komplikacija.Slazem se sa tobom i podrzavam te u tome da 60 dana i nije neki period za pripremu samo sam napisala nesto opcenito o pripremi sto sam i ja prvo procitala i prepisala nisam sastavljala.
Mislim da su nepotrebna ovakava napadanja i osudivanja ko ima pojma ko ne.
Mislim da bi svima bilo drago,tj nama koji nemamo pojma da nam das jos koji koristan savjet.
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
pixie




Broj postova : 5
Registration date : 08.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptysri lis 10, 2007 1:47 am

Sory, nije mi bila namjera napadati!!! Samo sam prokomentirala na brzinu tih 60 dana. Dobro si napisala, treba dobrih godinu dana redovitog treninga da bi konj mogao priječi tu kilometražu bez većih posljedica.A puno ovisi i o samom konju, kao što si i rekla...Nisam neki stručnjak po tom pitanju, savjetujem se sa dosta ljudi kada je trening u pitanju i još uvjek pokušavam naći što je najbolje za moga konja.
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptysri lis 10, 2007 4:13 pm

Nasi iz kluba su isli na endurance, s tim da su ima konji radili 3 mjeseca svaki dan.

i bez ikakvih problema su svladali stazu od 50 km.

jedini problem im je bio sta su se koni bojali vode.
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyčet lis 11, 2007 6:08 pm

Sestra i ja prije nego sto smo isle u Otrovanec ove godine polagat licencu,pripremale se 2 mj. sto nam je bilo dovoljno da prodemo stazu bez problema i dobijemo licencu,al opet kazem,stalno jasimo,sudjelujemo na karavanama i maratonima,doma imamo mogucnost prelaska vise potoka a na dva mjesta mozemo cak i rijeku Koranu prelazit tako da to nije neki problem za nase konje,ali sve jedno za bolji rezultat treba malo vise pripreme.
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
love_fea
Gost




Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon lis 22, 2007 7:27 pm

Ljudi moji sve je dobro i istinito sto ste napisali ali ja ipak mislim da je to relativno.
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon lis 22, 2007 9:35 pm

Relativno Kako pripremiti konja za endurance? 507798
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
pixie




Broj postova : 5
Registration date : 08.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon lis 22, 2007 10:33 pm

babuchi-saba je napisao/la:
Nasi iz kluba su isli na endurance, s tim da su ima konji radili 3 mjeseca svaki dan.

i bez ikakvih problema su svladali stazu od 50 km.

jedini problem im je bio sta su se koni bojali vode.
Zašto misliš da je turističko jahanje dovoljno da konja pripremiš za endurance??? Večina konja koja je došla iz Istre su bili puno premršavi da bi bili dobro utrenirani za endurance...a nekoliko ih je bilo i prilično šepavih, bez uvrede, ne znam dali su to ljudi iz tvojeg kluba ali znam da su bili iz Istre... Kako pripremiti konja za endurance? 317990
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyuto lis 23, 2007 4:16 pm




Ja nisam nigdje napisala za turističko jahanje.. Kako pripremiti konja za endurance? 507798 ali svakako mislim da je dosta samo jahanje po terenima! Pa sta ce ti za 1 endurance, neka M dresura svaki dan..??!! ili skakanje 1,20 parkura?? Kako pripremiti konja za endurance? 317990 U tom enduranceu su tako i tako samo amateri , a ne neki profesionalci... kad si cula neko ime od poznatijih jahaca da je bio na enduranceu..?! :bounce:

konji koji su bili iz mojeg kluba na end. nisu nikako mrsavi, nego ljepo uhranjeni, i svi su hvalili jednog kastrata s kojim smo prolazili tamo.. :D :king: i raspitivali se. a to vjerojatno mislis na one iz manjadvoraca.. njima su konji malo mrsavi, ali se pokazalo da nema veze, jer je zoki dobio treće mjesto na drzavnom i kosjenka 3 za juniore.. tako da.. 8)
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyuto lis 23, 2007 5:13 pm

[quote="babuchi-saba"]


ali svakako mislim da je dosta samo jahanje po terenima!


Da ali koliko se kilometara na tim terenima odjasi Kako pripremiti konja za endurance? 507798
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyuto lis 23, 2007 8:30 pm

[quote="Anne"]
babuchi-saba je napisao/la:



ali svakako mislim da je dosta samo jahanje po terenima!


Da ali koliko se kilometara na tim terenima odjasi Kako pripremiti konja za endurance? 507798


Neznam, nismo mjerili. Kako pripremiti konja za endurance? 507798 Oko dva sata dnevno su radili...
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptysri lis 31, 2007 12:15 am

Dva sata...,ne mogu rec da nisu bitna,moras se osvrnut na tempo i jacinu rada,prijedene km.
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
Morana

Morana


Broj postova : 50
Age : 31
Location : Kutina
Registration date : 09.12.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon pro 10, 2007 3:24 pm

babuchi-saba je napisao/la:
ali svakako mislim da je dosta samo jahanje po terenima! Pa sta ce ti za 1 endurance, neka M dresura svaki dan..??!! ili skakanje 1,20 parkura?? Kako pripremiti konja za endurance? 317990 U tom enduranceu su tako i tako samo amateri , a ne neki profesionalci... kad si cula neko ime od poznatijih jahaca da je bio na enduranceu..?! :bounce:

Pa konj bi za endurance svakako trebao raditi osnovnu dresuru, ne M dresuru, ni parkur od 1,20, ali neke motke za koordinaciju i mali krug, promjenu po dijaognali bi mogao napravit. Nije endurance samo jurcanje po terenima.
Nemojte podcjenjivat endurance, nije to samo tako.
[Vrh] Go down
http://klamzy.blog.hr
anglo arabian

anglo arabian


Broj postova : 39
Registration date : 03.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon pro 10, 2007 3:39 pm

pixie je napisao/la:
Bojim se da je 60 dana puno premalo za spremiti konja za endurance od 45 km. Totalna dezinformacija...zato toliko konja i nastrada što ih ljudi spremaju tako kratko za tako velike napore...ako se ne razumijete u trening nemojte pisati takve gluposti jer ne radite dobro konjima... Kako pripremiti konja za endurance? 860318

razlika u tih 60 dana je jako velika. to vrijeme je dovljno da se konj koji se konstatno jasi pripremi za endurance,ali smatram da nikako nije dovoljno za konja koji stoji u boxu il na pasnjaku i nista ne radi. mislim da je anne mislila na konja koji je konstantno ajmo rec u treningu,tj. koji se redovito jasi,al je onda tih 60-ak dana neka malo jaca priprema za utakmicu
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon pro 10, 2007 5:22 pm

ma znate kako je najbolje da konja pustite 1 mj. u boxu i kada idete na endurance on ce bit sdavršeno spreman...

mogli biste cak i prvi doc!
Kako pripremiti konja za endurance? 599277
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
anglo arabian

anglo arabian


Broj postova : 39
Registration date : 03.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon pro 10, 2007 6:35 pm

ako nista drugo,full je odmoran :lol!: :jiha:
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon pro 10, 2007 8:37 pm

Anne je napisao/la:
treba uzet u obzir sa kojom pasminom konja se radi,jer nije isto pripremate li holsteina ili arapa

Ja mislim da veliki konji kao npr holsteini nisu za endurance. Za endurance su namjenjeni malo konji. Arapi, apalosse, akhal-teke.. i slicno. Uglavnom mali, okretni izdržljivi konji..

Jer tako velikim konjima je tesko šrec takve kilometre ja mislim, puno energije trose za pokretanje te svoje mase i brzo se umore...
[Vrh] Go down
anglo arabian

anglo arabian


Broj postova : 39
Registration date : 03.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptypon pro 10, 2007 11:17 pm

joj daj zamisli smjeha holsteina Kako pripremiti konja za endurance? 599277 meni su oni preveliki i presmotani mi djeluju za tak nes
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyuto pro 11, 2007 12:33 am

love_fea je napisao/la:
Ljudi moji sve je dobro i istinito sto ste napisali ali ja ipak mislim da je to relativno.

Ono sve u zivotu je relativno,zar ne.Mislim da su potrebne vrlo studijozne i fazne pripreme
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Emptyuto pro 11, 2007 1:47 pm

anglo arabian je napisao/la:
pixie je napisao/la:
Bojim se da je 60 dana puno premalo za spremiti konja za endurance od 45 km. Totalna dezinformacija...zato toliko konja i nastrada što ih ljudi spremaju tako kratko za tako velike napore...ako se ne razumijete u trening nemojte pisati takve gluposti jer ne radite dobro konjima... Kako pripremiti konja za endurance? 860318

razlika u tih 60 dana je jako velika. to vrijeme je dovljno da se konj koji se konstatno jasi pripremi za endurance,ali smatram da nikako nije dovoljno za konja koji stoji u boxu il na pasnjaku i nista ne radi. mislim da je anne mislila na konja koji je konstantno ajmo rec u treningu,tj. koji se redovito jasi,al je onda tih 60-ak dana neka malo jaca priprema za utakmicu

Da mislila sam na konja koji je konstantno u treningu Kako pripremiti konja za endurance? 198181 Evo primjer moga Indiane,radi kroz cijelu godinu,stalno pici po terenima a hvala Bogu u mome kraju je konfiguracija terena stvarno razlicita,ima svega i veliki mu je plus sta stalno sudjelujemo na karavanama i maratonima gdje se prelazi stvarno dosta kilometara,ali naravno uzimam u obzir i to da je on mlad konj,4 i pol godine i njemu sigurno treba kvalitetnijeg treninga ali pametnog bez forsiranja jer ipak razvoj u sportskog konja traje
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
Sponsored content





Kako pripremiti konja za endurance? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pripremiti konja za endurance?   Kako pripremiti konja za endurance? Empty

[Vrh] Go down
 
Kako pripremiti konja za endurance?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako staviti slike
» kako konji spavaju?
» Padovi sa konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Konji u sportu :: Endurance, trodnevna jahanja,terenska jahanja...-
Forum(o)Bir: