Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Rasjekotine,rane i sli.

Go down 
+2
yoyo
TiGor
6 posters
Autor/icaPoruka
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:07 pm

Danas nam se Rangos malo rasjekao na ivicu boxa.

Naime evo vec jedan izvjesni period lupaju nogama u pregradne daske izmedju boxova vecinu njih su polomili.Cim dasku polome ostaje metalno leziste koje je idealno za povrede tima oguljotina i rasjekotina.

Pozvali smo veterinara,ocistio je ranu jodom,zavio i dao neke antibiotike.Vidjecemo kako ce reagovati sjutra.......ne znam sta vi mislite o tim povredama i nacinu veterinarskog tretiranja.

PS.Kad stalara nijesam danas likvidirao necu nikad.
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:10 pm

Pa kod takvih ozljeda jedino to i možeš dati,očistiti Jodom i dati antitetanus.Kad se radi o nečem jačem razderanom,jedino zašiti i isto dati antitetanus !
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:13 pm

Da,ne znam hoce li sepati sjutra.Cini mi se da je ono samo povrsinska ali ipak mi malo neprijatno.Da mislim da je antitetanus ok,dali mozda da se prska BIVACIN sprejom ili necim slicnim ?
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:16 pm

Može,ali ja osobno preferiram da se rana sama zatvori,pogotovo površinska,neće tu Bivacin puno pomoći.Gdje se ta oderotina točno nalazi ?? Jel na zglobu ili kakvom pregibu ?? Ako je na pregibu onda bi mogli mazati nečime da ta koža ostane elastična i da kod pregiba nebi puknula ponovo ! ;)
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:18 pm

Posjekotina se nalazi tacno ispod ''koljena'' na zadnoj desnoj nozi i nije sivena.Kupio sam mast od Nevena u apoteci za svaki slucaj
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:20 pm

Znaći nije na pregibu ?? Ma TIGore,nemaš brige za dva dana je ko nov !!! Da,možeš sa tom Nevenovom masti mazati,ali pazi ako vidiš da se počne nešto gnojiti,prestani mazati !!
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:22 pm

Veterinar je rakao da ce doci za 2 dana da opet pogleda ranu,da ocisti a do tada da konj miruje.
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 9:24 pm

E pa dobro je i rekao...sretno ! :D
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptypon stu 26, 2007 11:21 pm

Nasi konji isto znaju imat rane i posjekotine,pgotovo po ljeti kad su stalno vani a i kako su potkovani znaju se izritat jedan na drugog pa bude rana.
Ja isperem ranu fizioloskom otopinom i zalijem jodom isto,a ako se pojavi gnoj u rani dobar je medicinski hidrogen prije svega stavit,za manje rane tj.,povrsinse koristim cink-vitaminsku mast a jos bolja mi je betadin mast jer ne isusi tolko ranu.
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
palma

palma


Broj postova : 126
Age : 47
Location : istra
Registration date : 28.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptyuto stu 27, 2007 10:41 am

Ja isto isperem betadinom, a ako treba mažem sa gavezovom masti pogotovo ljeti kad su muhe u điru. Ovo s cinkovom pastom sam čula da se maže da ne bi ostali ožiljci, tj da kasnije naraste dlaka iste boje
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptysri pro 05, 2007 8:28 pm

Sve se zamirilo kao da nista nije bilo
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptysri pro 05, 2007 8:36 pm

Rekoh ti ja :D
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptyuto pro 11, 2007 12:32 am

Nemam pojma pa se zabrinem za svaku sitnicu
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptyuto pro 11, 2007 5:19 pm

da,tak i ja... čim negdje vidim malo zasiječeno i krv.. odmah mi je podne..
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Ždrebica

Ždrebica


Broj postova : 10
Registration date : 13.10.2009

Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Emptyuto lis 13, 2009 3:37 pm

ja ranu dezinfekciram jodom i zamotam..a kasnije mažem s bivacynom i naravno cjepljena je antitetanusom
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasjekotine,rane i sli. Empty
PostajNaslov: Re: Rasjekotine,rane i sli.   Rasjekotine,rane i sli. Empty

[Vrh] Go down
 
Rasjekotine,rane i sli.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Sve o konjima :: Kod veterinara.....-
Forum(o)Bir: