Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Četke

Go down 
+4
babuchi-saba
TiGor
call_me
Dichy
8 posters
Autor/icaPoruka
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Četke   Četke Emptyuto lis 02, 2007 9:38 pm

Kutija za njegu konja

Odmah na početku ću naglasiti da je poželjno da svaki konj ima svoju kutiju za njegu, jer je to jedan od zahtjeva koji treba ispuniti da bismo održali zdravlje konja, spriječili širenje eventualne zaraze i bolesti. Njezina bi se unutrašnjost trebala održavati što čišćom, koliko je to moguće, te bi zato trebalo s vremena na vrijeme oprati i dezinficirati nju i njezin sadržaj.

Sadržaj kutije;

1. metalna češagija – vrlo dobra za odstranjivanje dlaka u periodu linjanja, te za uklanjanje sasušenog znoja. Nikada se ne koristi na dijelovima tijela gdje nema mnogo potkožne mase jer bi moglo izazivati bol, nikada po nogama, glavi, kao ni po grivi i repu
2. plastični jež – sredstvo uklanjanja mnogih nečistoća. Dobro uklanja sasušeni znoj i blato, ali i nakon jahanja dobro raščešljava znojem slijepljenu dlaku, ne koristi se na glavi niti nogama konja
3. gumeni jež – koristan u vrijeme mijenjanja dlake, kao i za podizanje prašine od kože. Sa tijela konja skida grubu nečistoću, sasušeniznoj i staru dlaku. Također se ne koristi na glavi ni nogama konja
4. oštra četka – služi za uklanjanje prašine iz dlake konja, može se koristiti na svim dijelovima tijela, osim glave. Koristi se u dugim, odlučnim pokretima od vrata, preko leđa i trbuha konja prema stražnjim nogama konja, njome možemo očetkati grivu i rep, pazeći da četkamo od korijena dlake kako ju ne bismo istrgnuli
5. meka četka – uklanja i najfiniju prašinu iz dlake. Njome možemo istrljati i lice konja, naravno, pazeći na oči. Koristi se u kratkim pokretima, nakon oštre četke i služi za davanje sjaja dlaci
6. češalj – izrađen od metala, koristimo ga za raščešljavanje grive i repa. Pri češljanju češalj držimo u jednoj ruci i češljamo, a drugom držimo pri korijenu pramen dlake koji češljamo
7. pik– služi za čišćenje kopita konja. Metalnom se stranom ukloni blato i kamenčići iz konja, a četkom rahli ostatak na potplatima i oko potkove
8. znojnica - njome skidamo znoj ili vodu nakon rada ili kupanja konja. Koristi se povlačenjem u smjeru rasta dlake, nikada suprotno. Ne upotrebljavamo ju na glavi i nogama konja
9. spužva – lagano namočena vodom služi za ispiranje nosnica i područja oko očiju konja
10. sredstvo za mazanje kopita – može biti mast, ulje, krema ili gel različitih sastojaka, ali je poželjno da svaki konj ima svoju kutiju sredstva
11. kist za mazanje kopita – okrugli kist kojim se sredstvo za njegu nanosi na kopito
12. sredstvo protiv nametnika – može biti u spreju ili prašak od kojeg se čini otopina. Uglavnom se nanosi na grivu i duž leđa konja, posebno u ljetnim mjesecima .
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptysri stu 07, 2007 6:56 pm

obicno se ta kutija s godinama napuni i imas sirok izbor svih cetki, e onda se netko ne sjeti spremiti kutiju nego ostane vani pa ti ju popale.

:x :x
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptysri stu 07, 2007 11:41 pm

Mi smo od vojske dobili jedno 300 komada raznih cetki..ima da ih cetkamo 100 godina
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptysri stu 07, 2007 11:43 pm

waaa. kak dobro!!! blago vama!
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyčet stu 08, 2007 9:56 am

Dichy je napisao/la:
waaa. kak dobro!!! blago vama!

Pored toga i jos pun kamion opreme ....koju lagano sad upoznajem da shvatim cemu sluzi :)
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyčet stu 08, 2007 11:41 am

odlicno tigor, ako kaj nebus znal stavi slikicu, mozda bumo mi znali :hmhm: :hmhm:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyčet stu 08, 2007 1:19 pm

call_me je napisao/la:
obicno se ta kutija s godinama napuni i imas sirok izbor svih cetki, e onda se netko ne sjeti spremiti kutiju nego ostane vani pa ti ju popale.

:x :x

nama je jedna pametnjakovička nakon jahanja ostavila šicere vani i pas ih je odnjeo igrao se s njima i izgrizao do kraja... Četke 124914
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyčet stu 08, 2007 1:26 pm

o da, peseki posebno vole opremu,ulari,povodnici,kante,cetke, bilo sto.

mi imamo 3 pesa u stali, pa moramo obratiti puno pozornosti da stogod ne ostane njima za igru.

najgore je bilo kad su sazvakali 2 nova kozna ulara, prekrasna.

nakon toga nema zaboravnosti Četke 443791
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyčet stu 08, 2007 4:12 pm

hehe.. a nama je u štali jedan peso pregrizao jedne čepce, kožne, nove, možda 2 puta korištene! Četke 124914
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyčet stu 08, 2007 4:19 pm

Dichy je napisao/la:
hehe.. a nama je u štali jedan peso pregrizao jedne čepce, kožne, nove, možda 2 puta korištene! Četke 124914

Je to ona predivna Lou možda? :D :ljubav:
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyčet stu 08, 2007 4:25 pm

da to je ona... mala vragolasta psica.. :ludodljubavi:
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
horsy

horsy


Broj postova : 271
Age : 31
Location : Istra
Registration date : 01.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptypet stu 09, 2007 8:01 pm

kompletno novi Četke 317990
[Vrh] Go down
xena




Broj postova : 24
Registration date : 08.12.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptysub pro 08, 2007 8:12 pm

Dichy je napisao/la:
1.metalna češagija – vrlo dobra za odstranjivanje dlaka u periodu linjanja, te za uklanjanje sasušenog znoja. Nikada se ne koristi na dijelovima tijela gdje nema mnogo potkožne mase jer bi moglo izazivati bol, nikada po nogama, glavi, kao ni po grivi i repu

kaj ti je to???
[Vrh] Go down
Suneshine

Suneshine


Broj postova : 36
Registration date : 09.12.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyned pro 09, 2007 12:46 am

S tim se uklanja dlaka iz četki.

Ali meni su u školi jahanja rekli da je samo za to i da se nikad ne koristi na konju.

Od kud ti to sa znojem Dich?
[Vrh] Go down
anglo arabian

anglo arabian


Broj postova : 39
Registration date : 03.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyned pro 09, 2007 2:22 pm

xena je napisao/la:
Dichy je napisao/la:
1.metalna češagija – vrlo dobra za odstranjivanje dlaka u periodu linjanja, te za uklanjanje sasušenog znoja. Nikada se ne koristi na dijelovima tijela gdje nema mnogo potkožne mase jer bi moglo izazivati bol, nikada po nogama, glavi, kao ni po grivi i repu

kaj ti je to???

Četke 639999 Četke 639999 Četke 639999 KAK TE NIJE SRAMOTA PRIZNAT DA TO NEZNAS Četke 507798 Četke 507798 Četke 507798 Četke 507798
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyned pro 09, 2007 2:41 pm

Mi imamo par stotina komada.To su one koje je koristila vojska prije 50 godina
[Vrh] Go down
xena




Broj postova : 24
Registration date : 08.12.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyned pro 09, 2007 5:25 pm

anglo arabian je napisao/la:
xena je napisao/la:
Dichy je napisao/la:
1.metalna češagija – vrlo dobra za odstranjivanje dlaka u periodu linjanja, te za uklanjanje sasušenog znoja. Nikada se ne koristi na dijelovima tijela gdje nema mnogo potkožne mase jer bi moglo izazivati bol, nikada po nogama, glavi, kao ni po grivi i repu

kaj ti je to???

Četke 639999 Četke 639999 Četke 639999 KAK TE NIJE SRAMOTA PRIZNAT DA TO NEZNAS Četke 507798 Četke 507798 Četke 507798 Četke 507798

zaš bi me bilo sramota?? :scratch:
pa nije sramota ne znati, il još bolje - pitati!
[Vrh] Go down
anglo arabian

anglo arabian


Broj postova : 39
Registration date : 03.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyned pro 09, 2007 5:54 pm

xena je napisao/la:
anglo arabian je napisao/la:
xena je napisao/la:
Dichy je napisao/la:
1.metalna češagija – vrlo dobra za odstranjivanje dlaka u periodu linjanja, te za uklanjanje sasušenog znoja. Nikada se ne koristi na dijelovima tijela gdje nema mnogo potkožne mase jer bi moglo izazivati bol, nikada po nogama, glavi, kao ni po grivi i repu

kaj ti je to???

Četke 639999 Četke 639999 Četke 639999 KAK TE NIJE SRAMOTA PRIZNAT DA TO NEZNAS Četke 507798 Četke 507798 Četke 507798 Četke 507798

zaš bi me bilo sramota?? :scratch:
pa nije sramota ne znati, il još bolje - pitati!

aha,a sramota je ne znat sta su rizle :lol!: :lol!:
[Vrh] Go down
xena




Broj postova : 24
Registration date : 08.12.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyned pro 09, 2007 5:59 pm

pa hvala bogu 8)
[Vrh] Go down
anglo arabian

anglo arabian


Broj postova : 39
Registration date : 03.10.2007

Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Emptyned pro 09, 2007 5:59 pm

rekla si i vise nego je bilo potrbno,na svoju stetu,naravno
[Vrh] Go down
Sponsored content





Četke Empty
PostajNaslov: Re: Četke   Četke Empty

[Vrh] Go down
 
Četke
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Sve o konjima :: Oprema za konje i jahače-
Forum(o)Bir: