Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 strah od pada na terenu

Go down 
+5
b
babuchi-saba
Anne
yoyo
Dichy
9 posters
Autor/icaPoruka
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyčet lis 18, 2007 7:43 pm

Kako se riješiti straha na terenu, znam i ja imam x puta strah na terenu kada jašem 1. put na terenu sa nekim konjem sa kojim nikada nisam bila... ima ko koji savjet?
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyčet lis 18, 2007 10:11 pm

Nesmiješ se bojati,konj to odmah osjeti,a ako te strah,najbolje ne jašiti !
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptypet lis 19, 2007 11:27 am

Strah nam je najveci neprijatelj u jahanju,ali i svog iskustva znam i puno puta sam dozivjela da oni "najhrabriji" padaju sa konja i budu polomljeni samo zato kaj se niceg ne boje i zele bit face a kaj je najgore ne ugrozavaju samo sebe nego i sve ostale jahace.Sto sam vise sa konjima imam vise strahopostovanja prema njima i sve kaj radim radim sa odredenom dozom opreza,nije da se bojim ali sto vise jasis vidis kakav rizik postoji.Ja sam jednom pala dva puta u roku 5 minuta ali kao neiskusan jahac i svaki pad mi je bio dobra skola.Moras puno jahat i imat samopouzdanja u sebe i nedopustit konju da shvati da je on jedno ogromno bice koje moze sa tobom radit sta mu je volja i kako yoyo kaze ne pokazat strah,onda rade odmori pola sata i tek kad si spreman pocni sa radom,bit ce tebi lakse a konju pogotovo jer kolko god se ti bojis on se ipak osijeca najugrozenijim.
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
love_fea
Gost




strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyuto lis 23, 2007 6:06 pm

Ja se slažem sa svima vama ja jašem samo 4 godine aktivno a od sedme sam poceo s vježbama jer sam bio pre mali.Imam dosta iskustva s padovima ali kako ja i moja mama kazemo HVALA BOGU DA KONJ NIJE SVJESTAN SVOJE SNAGE. :flower: :flower:
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyuto lis 23, 2007 8:34 pm

Ja na konju nikad ne osjecam strah.... probala sam svega i svacega, i jednostavno sam se oslobodila. Jahanja svakakvih ludih konja. :jiha: :jiha: Naravno nije mi isto, kad mi se konj propinje ili neznam.. svom silom skace u zrak. Ali to mi nije razlog da ja opet ne sjednem na tog konja i pokazem mu da on mene ne moze bacit dole. To mi predstavlja kao neki izazov, a ja nikad ne posustajem pred izazovom, padala sam ja dosta.. ali drugi put sjednem bez beda opet na konja kao da nis nije bilo!
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyuto lis 23, 2007 8:57 pm

da tako.. ali kada ja sjednem na nekog konja koji sam vidjela 1. put u životu.... nije mi baš svejedno..
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptysri lis 24, 2007 4:00 pm

Meni uopce ne smeta..... ako i znas nesto o njemu sta nije dobro ces se bojat pa jos gore. tako nis neznas i ponasas se ko da je normalno sve.

ja sam polagala licencu na konju kojeg sam probala jahat 15 min prije nego sam dosla na red..
[Vrh] Go down
b

b


Broj postova : 63
Age : 37
Location : zgb
Registration date : 12.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyčet lis 25, 2007 4:57 pm

ja padnem i dok hodam po cesti :lud3: padanje je samo dio života s konjima jedno bez drugog neide,na žalost
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptysub lis 27, 2007 11:24 pm

Strah je sasvim prirodan osjecaj.Onaj koji se ne boji i ne osjeca strah taj je lud.Taj strah naravno treba kontorlisati,to jeste ne pokazivati
[Vrh] Go down
Ara

Ara


Broj postova : 166
Age : 30
Location : Rijeka u srcu : )
Registration date : 15.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptypon stu 26, 2007 5:11 pm

ja se u vezi konja ničeg ne bojim... to da se pita moju mamu :pale: ... al sredim ja nju... inače nemma nekog straha :lol!:
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptypon stu 26, 2007 9:11 pm

Ne,mislim da jedan mali dio straha koji se manifestuje kao TREMA je cak i pozeljan.Ne bi se covjek smio nikako opustiti i nonsalantno krenuti van.Ipak teren je nesto specificno po mom misljenju,ima razne ''zamkice'' za koje uvijek treba biti spreman.
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptypon stu 26, 2007 9:17 pm

Istina,ali ako konj osijeti strah jahaća,onda je još gora stvar naprvaljena !
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyuto stu 27, 2007 11:46 am

slazem se sa yoyo i to iz vlastitog iskustva.

kada prilazim ili radim sa konjem i osjetim pojacano bilo ili disanje,svoje, stanem sa strane da me ne vidi, duboko udahnem da se smirim pa onda ili na jahanje ili obicno ciscenje.
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptyuto stu 27, 2007 1:14 pm

Pred nekoliko tjedana sam pala na terenu i drago mi je da to osjetim, taj osjećaj!
ugl. sve je prošlo super samo što me je sve bolilo!
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
xena




Broj postova : 24
Registration date : 08.12.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptysub pro 08, 2007 8:32 pm

Dichy je napisao/la:
Pred nekoliko tjedana sam pala na terenu i drago mi je da to osjetim, taj osjećaj!

da Dichy, to ti je najbolji osjećaj od cijelog jahanja. strah od pada na terenu 769660
[Vrh] Go down
Ara

Ara


Broj postova : 166
Age : 30
Location : Rijeka u srcu : )
Registration date : 15.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptysub pro 08, 2007 11:31 pm

" Haahahhahahhahhh "... black humor strah od pada na terenu 639999 !!
[Vrh] Go down
Ara

Ara


Broj postova : 166
Age : 30
Location : Rijeka u srcu : )
Registration date : 15.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptysub pro 08, 2007 11:33 pm

TiGor je napisao/la:
Ne,mislim da jedan mali dio straha koji se manifestuje kao TREMA je cak i pozeljan.Ne bi se covjek smio nikako opustiti i nonsalantno krenuti van.Ipak teren je nesto specificno po mom misljenju,ima razne ''zamkice'' za koje uvijek treba biti spreman.

ma ne mislim ja na to da se totalno opustiš... pa na terenu moram bit stalno na oprezu jer je kobilica koju jašem malo plaha i onda skače na sitnice... pa sam na oprezu.... naravno to uvijek :afro: ...
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Emptysri pro 12, 2007 1:43 pm

uvijek moras biti na oprezu s konjima, dok jasis ili samo timaris.
[Vrh] Go down
Sponsored content





strah od pada na terenu Empty
PostajNaslov: Re: strah od pada na terenu   strah od pada na terenu Empty

[Vrh] Go down
 
strah od pada na terenu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» strah ili navala adrenalina pri brzini...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Konji u sportu :: Endurance, trodnevna jahanja,terenska jahanja...-
Forum(o)Bir: