Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 kupnja konja

Go down 
+4
maca1
call_me
ivana
Ara
8 posters
Autor/icaPoruka
Ara

Ara


Broj postova : 166
Age : 30
Location : Rijeka u srcu : )
Registration date : 15.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: kupnja konja   kupnja konja Emptypet pro 14, 2007 6:06 pm

eto ja i tata smo jedno vrijeme punooo razmišljali o kupnji jednog solidnog življeg konjića srednjih godina za mene... ali kako moj tata nije doma preko tjedna jer radi vani nego dođe za vikend... ne bi mi tko imao pomoći oko brige za toga konja... mama se konja malo boji, tako da je to nova prepreka... mislim s vremenom bi se navikla i pomogla bi mi oko čišćenja i to... ali naravno da bi to drukčije bilo da je tata doma... još bi došle i moje školske obaveze i ne bi stigla dovolju pažnju posvetiti konju prema onome što misle moji... ja ipak mislim da bi uspjela... sa dovoljno truda kojeg bi nesebično uložila i PUNO ljubavi mom konju ništa ne bi nedostajalo... ali ipak još nisam 100 % sigurna da bih ja to mogla potpuno sama... zato sam odlučila pričekati kada budem malo veća ( :lol!: :tongue: :bounce: )... iako mi nekada strašno teško dođe kada nemam svoga konja jer nije isto jahati konje na ranchu koji su kao tvoji ili imati konja koje JE tvoj... sada znate moju priču... a mene zanima sa koliko ste vi godina kupili konja, tko vam pomaže oko brige za konja?? kako usklađujete obaveze i brigu oko konja?? gdje ga držite ??( na pansionu ili ... )... nadam se da vam tema neće biti dosadna kupnja konja 801314 ..
[Vrh] Go down
ivana

ivana


Broj postova : 26
Age : 38
Location : zadar
Registration date : 28.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptypet pro 14, 2007 6:19 pm

nije stvar u godinama. ja cu sad napuniti 22, a svejedno nemam dovoljno vremena da bih kupila konja i sama brinula o njemu... sve ovisi kojim putem ti zivot krene. jos si vrlo mlada, stignes ako ces to doista zeljeti. u koje god doba odlucis kupiti svog konja, dobro razmisli mozes li mu posvetiti dovoljno vremena i paznje da ne biste patili i ti i on. i kada se odlucis da ga kupis, GUSTAJTE i veselite se ZAJEDNO
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptypet pro 14, 2007 8:22 pm

pitanje posve na mjestu!

sama kazes da nisi sigurna, onda ni nemoj !

kada ti tvoj instinkt to govori najbolje ga je poslusati.

ja imam 23 i jos nisam spremna na brigu za vlastiog konja, em nemam vremena jer radim i studiram, em mislim da ja jos ipak nemam dovoljno iskustva za imat konja.

zato sada sve vrijeme provodim uceci od stariji i iskusnijih i uceci od konja.

radim da drugim konjima da bi jednog dana odgojila sebi svog konja po mjeri.

a kada bum imala financije da nemoram brinit bum kupila 2 vrece zobi ili 1 onda ce doc jedan QH !

i razgovaraj sa roditeljima, nek mama ode koji put na ranc vidit kak to je.
[Vrh] Go down
maca1

maca1


Broj postova : 57
Registration date : 31.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptysub pro 15, 2007 4:15 pm

ja imam 22 god. i imam vlastitog konja ,namjeravam si kupit ,ak uspijem nać još 2 konja, u proljeće ali jašm 9god. i tek sam ove godine si uzela konja iz razloga što mislim da sam SAD tek spremna bit odgovrna za toga konja i za sve šta ce mi trebati oko brige konja ,

to je velika odgovornost i traži puno vremena ( naravno i ljubavi)

stoga nemoj sežurit ima vremena savladaj sve ikad budeš sigurna da imaš dosta vremena onda si priušti tako zadovoljkstvo i kupi si konja. :

andjeo: :yeah1: :good:
[Vrh] Go down
Ara

Ara


Broj postova : 166
Age : 30
Location : Rijeka u srcu : )
Registration date : 15.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptysub pro 15, 2007 5:43 pm

hvala svima na savjetima... jašem 5 godina i imam dosta iskustva... jedina sam od mlađih na svom ranchu tako da se dosta vremena posvećuje meni i dosta toga znam... ali trebam još PUNOOO toga naučit... slažem se... a kad jednom kupim konjića... javim vam svima i pozivam vas na ludi tulum :lol!: :cool: !!

P.S - call me, mama je stalno samnom na ranchu... i zanimljivo je da ima 1 kobilu koje se ne boji... kobilica se zove Suzi... tako da su Suzi i mama prijateljice... da se nju pita ona bi kupila samo Suzi... a Suzi je mirna beba :andjeo1: !!
[Vrh] Go down
maca1

maca1


Broj postova : 57
Registration date : 31.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptysub pro 15, 2007 7:13 pm

ej super ,tak se i moja kobila zove suza ali ima 9 godina
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptysub pro 15, 2007 7:26 pm

znači, moja priča, pošto od svoje 5 godine luda sam za konjima moji su mi odlučili za rodjendan kupit konja...
sve je počelo davno, svaki dan sam bila u klubu i poslušala trenericu, čitala sam knjige, jahala jaaaako puno konja, svo znanje prenosila sam tati.... ( i mislim da za svoje godine znam dosta puno o konjima )
pomalo smo počeli kupovat oglasnike i raspitivat se za cijene, sve dok nismo naišli na jednu malo prekrasnu kjobilu Dichy, kako smo vidjeli da nije bila u jako dobrim uvjetima, odlučili smo je kupiti i pružiti joj dovar dom!
prvo smo je imali kod nekih prijatelja (oni imaju iso kobilu )
dok si mi doma nismo sve napravili, onda smo je doveli doma...
šta se tice novaca, fionancija i toga... jest da je taj sport jako skup.. najviše novaca se potrošu na kopnju i izgradnju ptale, kupnju opreme.... puno se toga nakupi!a poslije se navikneš da izdvojiš svaki mjesec 200 kn za bale i piljevinu!
:cheers:
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Lotus




Broj postova : 71
Registration date : 26.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptypon pro 17, 2007 2:23 pm

JA SAM KONJA DOBILA ZA ROĐENDAN ŠESTI.
NISMO IMALI POJMA O KONJIMA .PA TAKO JE MENE POČEO UČIT PRIJATELJ OD TATE KAKO SA KONJKIMA I TO TAKO MENI 8 GOD I TATA I PRIJATELJ OTVORILI RANC KUPILI NEKOLIKO KONJA I TAKO TAMO SAM POČELA UČI I TO.

A SA 9 GODINA SAM POČELA SAMA OČISTIT KONJIMA , NAHRANIT IH,JAHAT IH ,OSEDLAT I SVE ŠTA SPADA PA I NOSITI BALE SIJENA KOJE SU MI OGROMNE TEŽINE ITD TATA MI IPAK POMOGNE NP.STAVITI PASTU , GLEDA ME DOK JAŠIM VODI NA TRENINGE ...

A MAMA KOJ SE ISTO TAKO MALO BOJI KONJEKA ONA SAMO AK NEŠTO HITNO TREBA.


MENI SE ČINI DA SVE SE MOŽE STIČI BEZ OBZIRA KOLIKO MAŠ GODINA ALI IPAK NEKE STVARI ONDA MORAŠ ZABORAVIT TJ.SVE OSIM KONJA I ŠKOLE . ZNAČI VIŠE NEMA SPAVANJA KOD FRENDICE IĆ NA PIZZU SA FRENDICAMA ITD.

:flower: JA SAM ZADOVOLJNA PREMA MOJIM GODINAMA KOLIKO PAŽNJE DAM MOJIM KONJIMA ,A ŠKOLA TAKO TAKO ALI ZADOVOLJNA SAM I SA 4 .TO Je to

A VI MALO STARIJI MORATE ZABORAVITI I IZLASKE ŠTO VAM JE SIGURNO MALO VEĆA MUKA ALI AKO ZAISTA VOLITE KONJE ZABORAVITE SVE DRUGO TJ. IMAJTE NA PAMČENJU ŠKOLU I KONJE TO JE TO . :jiha:
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptypon pro 17, 2007 6:48 pm

Ja sam ga dobila od svoji roditelja sa 10 godina i to punokrvnu neujahanu kobilu,sama sam je ujahala i sve sam sama radila oko nje.Drugog sam dobila za svoj 12.rođendan-arapa,također sam sve radila sama,išla bicikom svaki dan na hipodrom,trenirala ga...Uglavnom,sve se stigne,ako imaš volje i mogučnosti i to kaj cure vele,imaš u to doba mjesta samo za školu i konja,ništa drugo,ako si spremna se žrtvovati za konja u toj mjeri-samo naprijed !!!
[Vrh] Go down
Ara

Ara


Broj postova : 166
Age : 30
Location : Rijeka u srcu : )
Registration date : 15.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptypon pro 17, 2007 6:50 pm

spremna sam definitvno SVE žrtvovati za konja...ali ima vremena. Thanks na savjetu :yeah1:
[Vrh] Go down
call_me

call_me


Broj postova : 120
Age : 40
Registration date : 30.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptyuto pro 18, 2007 11:33 am

** Appalossa ** je napisao/la:
spremna sam definitvno SVE žrtvovati za konja...ali ima vremena. Thanks na savjetu :yeah1:

isto ko i za udaju :lol!: :lol!:
[Vrh] Go down
babuchi-saba

babuchi-saba


Broj postova : 270
Age : 32
Location : Labin
Registration date : 01.10.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptypet pro 28, 2007 12:56 am

yoyo je napisao/la:
Uglavnom,sve se stigne,ako imaš volje i mogučnosti i to kaj cure vele,imaš u to doba mjesta samo za školu i konja,ništa drugo,ako si spremna se žrtvovati za konja u toj mjeri-samo naprijed !!!

Ja sam ovo ljeto cjelo "žrtvovala"... recimo to tako. Uglavnom nisam bila doma od kad je zavrsila skola, dan poslje sam isla ca do dana prije nego je pocela skola!! Doslovno cjelo ljeto sam provela s konjima.. i prvi puta tako dugo da nisam bila doma.. ali sve za konje! Uživala sam tih 3 mj kao nikada u životu.. radila i živjela s konjima svaki dan. A svi moji frendovi su mi govorili da sam luda ici tako ca od doma cjelo ljeto kad nema skole, a oni svi izlaze i zabavljaju se... Svi su mi govorila da sam posizdila! Imam vremena izlaziti cjeli život, a takve prilike kao sta sam ja imala ne dobijes svaki dan...
Nisam uopce pozalila, jer sam uzivala... :king:
[Vrh] Go down
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptypet pro 28, 2007 8:22 pm

bas super...
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Dichy
Admin
Dichy


Broj postova : 1001
Age : 30
Location : Istra
Registration date : 30.09.2007

kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Emptysri sij 02, 2008 8:49 pm

za kupnju je važno znati koju pasminu konja kupiti..pa evo...

Ako ste se odlučili kupiti konja, prije svega bi trebali znati za koju svrhu će vam konj služiti.;) Ovisno o tome nije svejedno koju pasminu konja izabrati, jer se razlikuju po osobinama i temperamentu:!: Postoji više stotina pasmina konja. No u osnovi konje možemo podijeliti na hladnokrvne i toplokrvne konje, te na konje i ponije... Hladnokrvni konji danas više nemaju svoju nekadašnju namjenu, jer su ih potisnuli strojevi, a kako radi svoje teške konstitucuje nisu dobri jahači konji, danas se uglavnom drže kao konji za meso:roll: (strašno)...Za sport i rekreaciju se koriste toplokrvne pasmine konja...;)

Evo nadam se da sam pomogla....;)
[Vrh] Go down
https://konjek.forumcroatian.com
Sponsored content





kupnja konja Empty
PostajNaslov: Re: kupnja konja   kupnja konja Empty

[Vrh] Go down
 
kupnja konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pranje konja
» Boje konja
» Brijanje konja
» Padovi sa konja
» valjanje konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Sve o konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: