Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

Konji
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Ujahivanje mladih konja

Go down 
+2
Anne
yoyo
6 posters
Autor/icaPoruka
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptysri lis 17, 2007 3:11 pm

Ujahivanje se počinje(kod galopera) sa godinu i pol,a kod ostalih sa 3 godine.Počinje se sa stavljanjem ulara na ždrijebe i učenjem vođenja konja na ruku,kada to ždrijebe nauči počinje se sa lonžiranjem.Ja preferiram sa žvalom nakon što savlada stavljanje uzde i primanje žvale,a lonžu je najbolje zakačiti na oba dva ringa žvale da ima manji pritisak na usta.Tokom učenja tih "radnih" radnji,konja se navikava na dizanje nogu,četkanje i ostalih radnji nevezanih za ujahivanje.Nakon što je konj prihvatio žvalu i naučio lonžiranje, prelazi se na stavljanje ili podsedlice za pomočnim kolanom ili ako mislimo da je spreman na sedlo koje lagano zatežemo da konj ne doživi šok.Napominjem da se ne treba žuriti sa sedlanjem,znači samo ako je kkonj spreman na to !!.Poslije sedla i uzde dolazi na red jahač koji najbolje da ima pomočnika koji bi ga vodio do ovaj drugi se lagano legne na trbuh u sedlu.Tu radnju ponavljamo dok god konj ne prestane reagirati na pritisak sedla i onoga koji je naslonjena na njega.Nakon toga jahač se penje na konja dok ga netko vodi i nakon toga lonžira.Moja sugestija je da mladi konj sa jahačem ide iza nekog starijeg i naravno mirnog konja.kada završimo i sa tom pričom konja bi se trebalo početi normalno jašiti u manježu.
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptysri lis 17, 2007 4:14 pm

maldih konja je dobro ??? pa nije baš....
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptysri lis 17, 2007 9:51 pm

Lijepo si sve to napisala,i drago mi je da sam vidjela,tj.,procitala redosljed radnji kako i mi to radimo
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptysub lis 27, 2007 9:38 pm

Najčešče mi se dešava kad mi konj dođe u trening,kad vlasnici kažu da je konj ujahan,a radi se naravno o mladom konju.Naravno ja krenem iz početka jer ne vjerujem baš u sigurnost nečijeg ujahivanja.Evo primjer trenutno imam u treningu mladog arapa,koji je kao ujahan,naravno konj nije znao kaj je žvala,a kamoli nešto drugo,tako da smo krenuli od samih početaka,ali eto sad je mjese dana kod mene i pitanje je dana kad ču sjesti na njega !
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptysub lis 27, 2007 11:17 pm

U ovom sam fazon evo 15 dana sigurno Ujahivanje mladih konja 842129
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptyned lis 28, 2007 12:07 am

Ja mislim da ću prije !!! :cheers:
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptyned lis 28, 2007 9:36 pm

Kod nas je na pansionu i ujahivanju mladi holstein i najgore u svemu tome kaj je to ogromna jaka konjusina koja nije znala nista kad je doso kod nas,zadnje noge nisi taknut mogo a kamoli ocistit kopita,neki rade veliku gresku misleci da sa konjem ne treba nista raditi do ujahivanja i onda se kasnije cude kak je konj nemiran dok pokusavas nesto napravit od njega
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptyned lis 28, 2007 9:39 pm

Da to je isto katastrofa,moj primjer je drugačiji,konjić sve zna(osim kaj nije ujahan) i hoće. Kad mu se naslonim na sedlo,onda je paničar i bojim se da ga je netko dooobro isprepadao !
[Vrh] Go down
Anne

Anne


Broj postova : 151
Age : 36
Location : Karlovac/Barilovic
Registration date : 04.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon lis 29, 2007 8:48 pm

Lagano i puno strpljenja i uspijet ces znas i sama kak to ide
[Vrh] Go down
http://www.kk-barilo.hr/cjenik.html
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon lis 29, 2007 9:03 pm

Naravno,nikam mi se ne žuri,pogotovo moram polako,ako mislim da bude izvrstan sportaš !! :victory:
[Vrh] Go down
By CRO




Broj postova : 14
Registration date : 28.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon lis 29, 2007 9:13 pm

ima da mli trči.....ko da ga svi vrazi gone Ujahivanje mladih konja 624848 :rock: Ujahivanje mladih konja 443791 :sunny:
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon lis 29, 2007 9:15 pm

:rock: :rock: :rock: :rock:
[Vrh] Go down
Princ

Princ


Broj postova : 12
Registration date : 04.11.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptyned stu 04, 2007 10:01 pm

dal je to onaj tamniji arap di je bio kod dude? ili?
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptyned stu 04, 2007 10:03 pm

off si !! Ujahivanje mladih konja 443791 Nije !! ovoga nisi nikad vidio... ;)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon stu 05, 2007 1:38 am

yoyo je napisao/la:
konjić sve zna(osim kaj nije ujahan) i hoće. Kad mu se naslonim na sedlo,onda je paničar i bojim se da ga je netko dooobro isprepadao !

em da, a ja sam pol godine slusala o famoznom ujahivanju od 500 eura u cakovcu i o tome kak sam bedasta kaj dajem kobilu onom kom sam je dala na ujahivanje. :rolley:


moram se ic predstavit, znam.
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon stu 05, 2007 2:33 pm

hm...čudnog li konja,danas je najahan,odradio trening na stazi,jest da je malo bauljao,ali inaće sve pet !! :cheers:
[Vrh] Go down
Princ

Princ


Broj postova : 12
Registration date : 04.11.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon stu 05, 2007 4:57 pm

pa ti si yoyo majstor :tongue:
[Vrh] Go down
yoyo

yoyo


Broj postova : 288
Age : 42
Registration date : 03.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptypon stu 05, 2007 5:27 pm

A ne,ovaj put nisam samo ja zaslužna za to !!! ;) Ima nas 3 u toj prići,zato i je to sve bilo bezbolno za nas i konja ! ;) :yeah: :bravo1: :rock:
[Vrh] Go down
TiGor

TiGor


Broj postova : 226
Age : 46
Location : Montenegro
Registration date : 27.10.2007

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Emptyuto stu 06, 2007 10:53 pm

Anne je napisao/la:
Lagano i puno strpljenja i uspijet ces znas i sama kak to ide

To je jedini garant uspjeha
[Vrh] Go down
ivan76010




Broj postova : 1
Registration date : 03.05.2012

Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: D   Ujahivanje mladih konja Emptyčet svi 03, 2012 8:18 pm

3 godine je puno za početak ujahivanja
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ujahivanje mladih konja Empty
PostajNaslov: Re: Ujahivanje mladih konja   Ujahivanje mladih konja Empty

[Vrh] Go down
 
Ujahivanje mladih konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kupnja konja
» Izlozba konja
» Nametnici konja
» Pranje konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Sve o konjima :: Jahanje i treniranje-
Forum(o)Bir: